Kino Lumière

K1

10.30   Outrage Coda, r. Takeši Kitano, 2017, JP, 104 min., OV+ET+CT (KFD)

13.00   The Russian Job, r. Petr Horký, 2017, CZ, 63 min., OV+ET+CT (BL)

15.00   Mesiac Jupitera, r. Kornél Mundruczó, 2017, HU/DE, 123 min., OV+ ET+CT (KFD)

17.30   Až na dno, r. Wim Wenders, 2017, US/DE/FR/ES, 111 min., OV+CT (KFD)

20.00   Inde, r. Juraj Nvota, Marian Urban, 2018, SK/CZ, 80 min., OV (SFK) * - osobná účasť tvorcov

22.00   Tom of Finland, r. Dome Karukoski, 2017, FI/SE/DE, 116 min., OV+ET+CT (BL)

 

K2

10.00   Free Lunch Society – Prijmi nepodmienené príjmy, r. Christian Tod, 2017, AT/DE, 95 min., OV+ET+ST (BL)

12.00   Ornitológ, r. João Pedro Rodrigues, 2016, PT/FR/BR, 118 min., OV+ET+CT (BL)

14.15   Mrs. Fang, r. Wang Bing, 2017, HK/FR/DE, 86 min., OV+ET+ST (KFD)

16.00   Spirituálna dimenzia filmu, prednáška + projekcia filmu Tenká červená čiara (SP) * - osobná účasť tvorcov

20.30   Pásmo súťažných filmov III, blok súťažných filmov, 2017 – 2018, 83 min., OV+ET+ST (S) * - osobná účasť tvorcov

K3

11.30   Jmenuji se Hladový Bizon, r. Pavel Jurda, 2018, CZ/SK, 2016, 83 min., OV+ET (SFK)

13.30   Rukopis nájdený v Zaragoze, r. Wojciech Jerzy Has, 1964, PL, 177 min., OV+ET+ST (ZM)

17.00   Ružové sny, r. Dušan Hanák, 1976, CS, 81 min., OV+ET (JBOX) * - osobná účasť tvorcov

19:00   Putovanie francúzskym filmom, r. Bertrand Tavernier, 2016, FR, 190 min., FR+ET+CT (ZM)

K4

11.30   Mademoiselle Paradis, r. Barbara Albert, 2017, AT/DE, 97 min., OV+ET+CT (BL)

13.30   Obrazy (proti) extrémizmu, pásmo krátkych filmov, 1946 – 2015, CS/SK, 83 min., OV (FKD) * - osobná účasť tvorcov

15.30   Tresky plesky, animovaný seriál, 2017, SK, 4x8 min., OV (FKD) * - osobná účasť tvorcov

17.30   Poslední v Aleppe, r. Feras Fayyad, 2017, DK/SY/DE, 104 min., OV+ET+ST (BL)

19.30   Filmy Jeana Roucha I – Ja černoch, r. Jean Rouch, 1959, FR, 78 min., OV+ST (KI+)

21.30   Pásmo súťažných filmov II, blok súťažných filmov, 2017, 82 min., OV+ET+ST (S)

Kino Mladosť

14.00   Inde, r. Juraj Nvota, Marian Urban, 2018, SK/CZ, 80 min., OV (SFK)

16.00   David Lynch: Život v umení, r. Jon Nguyen, Rick Barnes, Olivia Neergaard-Holm, 2016, US/DK, 93 min., OV+CT (KFD)

18.00   The Florida Project, r. Sean Baker, 2017, US, 111 min., OV+ CT (BL)

20.30   Hmyz, r. Jan Švankmajer, 2018, CZ/SK, 98 min., OV+ET (SFK)

Café Berlinka SNG

20.00   Krvavá pani + Talent Transport (SP)