Kino Lumière

K1

14.00   Pieseň mora r. Tomm Moore, 2014, Belg./Dán./Franc./Írsko/Luxem., far., 93 min. (JBOX)

16.00   Baba z ľadu r. Bohdan Sláma, 2017, ČR/Franc./SR, far., 107 min. (SFK)

18.00   Polina r. Valérie Müller, Angelin Preljocaj, 2016, Franc., far., 108 min. (KFD)

20.00   Český Alláh r. Zuzana Piussi, 2016, ČR, far., 82 min. (SFK)

22.00   Ospalá zátoka r. Bruno Dumont, 2016, Franc./Nem., far., 122 min. (NOV)

K2

14.30   Carte blanche Lubora Dohnala (SP)

16.30   Drobci r. Vanda Raýmanová, Michal Struss, 2016, SR, far., 7 x 8 min. (FKD)

18.30   Budujeme Slovensko: Cukrovar v Šuranoch r. Peter Kerekes, 2017, SR, far., 26 min. (SFK)

Korupčná výchova (pilotný film cyklu Biele vrany a hrdinovia medzi name) Róbert Šveda, 2016, SR, far., 52 min. (SFK)

20.30   Pásmo súťažných filmov II (71 min.) (S)

Tri rozhovory o živote r. Julia Staniszewska, 2016, Poľ., far., 25 min.

Čočka r. Tereza Vejvodová, 2016, ČR, far., 7 min.

Triptych r. Matúš Ryšan, Michal Ďuriš, Ondrej Hraška, 2016, SR, far., 16 min.

Bez hraníc r. Veronika Abigail Beringer, 2016, Rak., far., 5 min.

Sojky r. Karolína Čejková, 2016, ČR, far., 18 min.

22.30   Červená korytnačka r. Michaël Dudok de Wit, 2016, Franc./Belg., far., 80 min. (NOV)

K3

15.00   Thank You for Bombing r. Barbara Eder, 2014, Rak., far., 100 min. (KFD)

17.00   Popol a diamant r. Andrzej Wajda, 1958, Poľ., čb, 97 min. (ZM)

19.00   Hitchcock/Truffaut r. Kent Jones, 2015, UAS/Franc., far. + čb, 79 min. (NOV)

21.00   Mister Universo r. Tizza Covi, Rainer Frimmel, 2016, Rak./Tal., far., 90 min. (KFD)

K4

15.30   Starci na chmelu r. Ladislav Rychman, 1964, ČSSR, far., 89 min. (ZM)

17.30   Súkromné životy r. Dušan Hanák, 1990, ČSFR/NSR, far., 106. min. (ZM)

19.30   Suka r. Jean Renoir, 1931, Franc., čb, 91 min. (KI+)

21.30   Pásmo súťažných filmov I (71 min.) (S)

Apokalypsa r. Justyna Mytnik, 2016, Poľ., far., 15 min.

Chilli r. Martina Mikušová, 2016, SR, far., 8 min.

Wartburg r. David Borbás, 2016, Maď., far., 15 min.

Bardo r. Marcela Drobná, 2016, SR, far., 5 min.

Stopa (p)o mne r. Simona Donovalová, 2016, ČR, far., 8 min.

Bremeno pamäti r. Albert Meisl, 2016, Rak., far., 20 min.

Kino Mladosť

16.00   Domov je tu r. Tereza Kotyk, 2016, Rak./ČR, far., 75 min. (KFD)

18.00   Smrť Ľudovíta XIV. r. Albert Serra, 2016, Franc./Port./Špan., far., 115 min. (KFD)

20.00   Klient r. Asghar Farhadi, 2016, Irán/Franc., far., 125 min. (NOV)

22.15   Belgica r. Felix van Groeningen, 2016, Belg./Franc., far., 127 min. (NOV)

Kino Klap

17.30   Masterclass: Lubor Dohnal (SP)

19.00   Sklenené obrazy r. Lubor Dohnal, 2008, SR, far., 26 min. (OKF)

Archa bláznů r. Ivan Balaďa, 1970/1990, ČSSR/ČSFR, čb, 105 min. (OKF)

Foajé

19.00   Iné vízie (SK) 2016 kolekcia experimentálnych filmov, 2015 – 2016, SR, 46 min. (EXP)

20.00   Workshop s Argentum Vivum – prezentácia výsledkov/filmov (SP)