BRATISLAVSKÝ MFFK FEBIOFEST NAVŠTÍVILO TAKMER 9000 DIVÁKOV, TERAZ MIERI DO REGIÓNOV

Takmer 9000 divákov navštívilo bratislavskú časť 24. Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. Počas týždňového filmového maratónu od 2. do 8. marca 2017 sa 169 festivalových projekcií v 9 kinosálach ako aj sprievodných podujatí zúčastnilo spolu 8659 návštevníkov.

Divácky najúspešnejšou sekciou sa rovnako ako minulý rok stala Slovenská filmová krajina, ktorá tento rok uviedla až 9 premiér nových slovenských filmov. Spolu 29 projekcií domácich snímok si pozrelo 2 747 divákov. Najúspešnejším filmom sa stala česko-slovenská novinka režiséra Bohdana Slámu – BABA Z ĽADU, ktorá za osobnej účasti tvorcov na čele s herečkou Zuzanou Kronerovou slávnostne otvorila MFFK Febiofest. Druhým najnavštevovanejším filmom bratislavskej časti festivalu je poľsko-nemecko-česko-švédsko-slovenská snímka CEZ KOSTI MŔTVYCH legendárnej režisérky Agnieszky Holland, ktorá zavítala pred slovenské obecenstvo hneď po úspešnej účasti na prestížnom Berlinale a osobne uzavrela 24. ročník Febiofestu. Trojicu najsledovanejších uzatvára nový dokumentárny film Roberta Kirchhoffa o rómskom holokauste DIERA V HLAVE, ktorý mal na festivale slovenskú premiéru.

V 10 programových sekciách uviedol 7-dňový festivalový maratón v Bratislave 115 dlhometrážnych, stredometrážnych a krátkych titulov, spolu na 169 premietaniach v 5 klubových kinách a celkom v 9 kinosálach.

Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest 2017 teraz mieri do regiónov. Až do 7. apríla možno „febiofestovať“ v 10 slovenských mestách.

PROGRAM MFFK FEBIOFEST V REGIÓNOCH TU

MFFK | 13. 3. 2017

Posted in Aktuality, ROK 2017.