LONGITAL ZAHRÁ K NEMÉMU HOROROVÉMU FILMU

Longital zahrá k nemému filmu, svetová režisérka Agnieszka Holland sa stretne s verejnosťou, diváci si vytvoria vlastný film na zabudnutý filmový pás, uznávaní filmári uvedú masterclassy, pokrstia sa nové knihy, otvoria výstavy fotografií. Blížiaci sa 24. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest, ktorý v Bratislave odštartuje od 2. do 8. marca 2017, pripravil pre divákov bohatý sprievodný program.

KOMPLETNÝ PROGRAM SPRIEVODNÝCH PODUJATÍ NÁJDETE TU

Hudobná skupina Longital si do svojich rúk zoberie živý doprovod ku klasickému nemému filmu z roku 1928 podľa poviedky Edgara Allana Poea – Zánik domu Usherovcov kultového režiséra Jeana Epsteina. Záhadnú atmosféru filmu dotvorí na špeciálnom premietaní trio v obsadení Shina, Daniel Salontay a Marián Slávka. Hudobný zážitok skomponovali špeciálne pre túto jedinú príležitosť, na ktorú sa diváci môžu tešiť už 5. marca o 20:30 na zatiaľ utajenom mieste.

Vstupenky sa dajú zakúpiť počas MFFK Febiofest v infostánku v hlavnom festivalovom dejisku v Kine Lumière a hodinu pred predstavením. S Febiopasom bude stáť vstupné s 50-percentnou zľavou 4 eurá, plná cena je 8 eur.

„Veľmi sa na tento dobrodružný večer tešíme. Hudobné motívy, ktoré pripravujeme, sú inšpirované úlohou gitary, v samotnej poviedke hlavný hrdina využíva tento nástroj ako terapiu – východisko zo svojich psychických stavov. Ďalšia inšpirácia, na ktorej hudobné stvárnenie sa tešíme, je elektrický búrka. A hoci väčšinu hudby pripravujeme na dané obrazy, tento si ponecháme na spontánnu improvizáciu,“ prezradil Daniel Salontay. „Film je veľmi vizuálny, temný. No zároveň sa odkláňa od hororovej formy nečakaným koncom, a tak na záver pripravujeme aj niečo pekné,“ dodal. Premietanie filmu so živým hudobným sprievodom a navyše na netypickom mieste sľubuje podľa organizátorov nezabudnuteľný divácky zážitok.

MFFK | 26. 2. 2017

Posted in Aktuality, ROK 2017.