MFFK FEBIOFEST UVEDIE 9 PREMIÉR SLOVENSKÝCH FILMOV, OTVORÍ HO ZUZANA KRONEROVÁ AKO BABA Z ĽADU

Premiéry slovenských filmov, aj tých čerstvo ocenených na Berlinale, oscarových nominantov aj svetové snímky ocenené na prestížnych festivaloch v Cannes, Benátkach či Rotterdame, osobné stretnutia s domácimi i európskymi osobnosťami kinematografie, medzinárodnú súťaž, unikátne premietania archívnych diel, experimentálne, detské filmy i bohatý sprievodný program ponúkne 24. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. V hlavnom meste sa uskutoční od 2. do 8. marca 2017.

 

MFFK Febiofest 2017 slávnostne otvorí 2. marca premiéra česko-francúzsko-slovenskej snímky BABA Z ĽADU. V príbehu o tom, že nikdy nie je neskoro zobrať osud do vlastných rúk, sa v hlavnej úlohe predstaví herečka Zuzana Kronerová, ktorá spolu s režisérom Bohdanom Slámom film osobne uvedú pred festivalovým obecenstvom.

TRAILER K FILMU BABA Z ĽADU

MFFK Febiofest uzavrie 8. marca premiéra čerstvého držiteľa Strieborného medveďa – Ceny Alfreda Bauera - poľsko-nemecko-česko-švédsko-slovenského filmu CEZ KOSTI MŔTVYCH svetoznámej poľskej režisérky Agnieszky Holland, ktorá bude hlavnou hosťkou festivalu. Jej najnovší film prichádza na MFFK Febiofest hneď po úspešnej účasti v hlavnej súťaži na Berlinale.

TRAILER K FILMU CEZ KOSTI MŔTVYCH

MFFK Febiofest 2017 bude prvý festival, ktorý uvedie v exkluzívnej predpremiére uvedie aj prvý slovenský film v novodobej histórii, ktorý čerstvo získal ocenenie na 67. ročníku Berlinale. Víťaz Kryštálového medveďa za najlepší film sekcie Generation KPlus - film PIATA LOĎ režisérky Ivety Grófovej bol nakrútený podľa rovnomennej knihy Moniky Kompaníkovej, ktorá v roku 2011 získala cenu Anasoft litera.

MFFK | 26. 2. 2017

Posted in Aktuality, ROK 2017.