OSCAROVÍ NOMINANTI AJ VÍŤAZI Z CANNES V EXKLUZÍVNEJ PREDPREMIÉRE NA MFFK FEBIOFEST

Oscarových nominantov a snímky ocenené na prestížnych festivaloch v Cannes, Benátkach aj Rotterdame ponúkne v exkluzívnej slovenskej predpremiére blížiaci sa Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest. 24. ročník filmového maratónu sa v Bratislave rozbehne od 2. do 8. marca 2017 a výber z neho poputuje do 7. apríla 2017 do kín desiatich slovenských miest. Divácky obľúbená sekcia Ochutnávka: Novinky ASFK ponúkne kolekciu ostro sledovaných svetových noviniek, ktoré sa na slovenské festivalové plátno dostanú len krátko po uvedení na zahraničných prehliadkach a ešte pred oficiálnym vstupom do našej kino distribúcie.

MFFK Febiofest 2017 prinesie na plátna aj troma oscarovými nomináciami ovenčenú drámu JACKIE oceňovaného režiséra Pabla Larraína. V hlavnej úlohe ikonickej prvej dámy Spojených štátov sa predstaví Natalie Portman. Svetové médiá označujú jej rolu za najnáročnejšiu a súčasne najpôsobivejšiu v jej hereckej kariére. A je za ňu nominovaná na zlatú sošku za najlepší ženský herecký výkon. Divák sa ocitá vo svete Jacqueline Kennedyovej počas dní, ktoré nasledovali po jednom z najdôležitejších a najtragickejších okamihov v dejinách USA, po vražde prezidenta Johna F. Kennedyho.

TRAILER K FILMU JACKIE

S nomináciou na Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film prichádza na MFFK Febiofest snímka KLIENT / THE SALESMAN slávneho iránskeho režiséra Asghara Farhadiho. Podľa svetovej kritiky sa radí medzi tých, čo majú najväčšiu šancu odniesť si zlatú sošku. Jedného Oscara už na konte má – a to za drámu Rozchod Nadera a Simin. Filmár, ktorý do svojich filmov vkladá silné morálne posolstvá a nebojí sa ukazovať náboženské, politické i medziľudské krízy, sa však rozhodol tohtoročnú hollywoodsku oscarovú slávnosť bojkotovať. A to pre dekrét amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý obmedzuje vstup moslimských obyvateľov do USA. Klient sa podobne ako Rozchod Nadera a Simin sústreďuje na manželský pár. Dvojica hercov Ranaa a Emad sú nútení prenajať si byt od svojich kolegov. Nevedia však, pred nimi tam bývala prostitútka s početnou klientelou.

TRAILER K FILMU KLIENT

MFFK | 26. 2. 2017

Posted in Aktuality, ROK 2017.