Industry Days, 20. -21. 3. 2018

Podujatie je určené predovšetkým producentom, filmovým profesionálom a študentom filmových škôl, avšak aj širšej verejnosti, ktorá má záujem o špecifické témy týkajúce sa produkcie filmov. Jeho nosným pilierom je prezentácia pripravovaných slovenských projektov Works In Progress, ktorý každoročne dopĺňajú panelové diskusie a prednášky na vybrané témy.

V roku 2018 bude program Industry Days zameraný predovšetkým na tvorbu, produkciu a distribúciu krátkych filmov. Súčasťou programu budú aj aktivity zamerané na prepojenie filmu a ďalších odvetví kreatívneho priemyslu.

Industry Days sú organizované v úzkej spolupráci s Národným kinematografickým centrom Slovenského filmového ústavu (NKC SFÚ) a budú už tretí krát súčasťou MFFK Febiofest.

Industry Days: Works in Progress

Utrorok, 20. 3. 2018, 10:00 Kino Lumière, Sála K2

Zaujíma vás, aké slovenské filmy sa dostanú do kín v najbližšom čase? Tretí raz sa v rámci Industry Days Febiofestu predstavia slovenským aj zahraničným filmovým profesionálom, novinárom i širokej verejnosti pripravované slovenské filmy: desať celovečerných projektov doplnia dva pripravované krátkometrážne snímky, jedna, ktorá vzniká v profesionálnom prostredí a jeden študentský projekt.

Industry Days: Menej je niekedy viac – prečo potrebujeme krátke filmy

Aká je v súčasnosti pozícia krátkometrážnej tvorby u nás a v zahraničí? Aká je podpora a profesionálne zázemie pre krátky film na Slovensku a prečo u nás vznikajú krátke filmy prevažne len na filmových školách? Panelová diskusia so zástupcami festivalov krátkych filmov, tvorcami a sales agentmi, doplnená o master class s úspešným tvorcom krátkych filmov vám ukáže, že produkovanie krátkych filmov  je rovnako dôležité ako tých celovečerných.

Podrobný program Industry Days spolu s hosťami zverejníme v marci 2018.