CENY

Best Febio Pitch Award

Hlavná cena Bratislava Industry Days pre najsľubnejší projekt dotovaná sumou 3000 €. O udelení ceny rozhoduje medzinárodná porota.

Ocenený projekt:
Period Drama
dir. Michaela Mihalyi
prod. Jakub Rálek (BFILM.cz)

Cineuropa Work in Progress Award

Jeden projekt získa pravidelné pokrývanie svojho vzniku a distribúcie portálom Cineuropa. O udelení ceny rozhoduje Martin Kudláč, korešpondent portálu Cineuropa.

Ocenený projekt:
Dom uprostred
dir. Dominik György
prod. Lívia Filusová (Furia Film)

Pop Up Film Residency Visegrad Award

Jeden projekt sa zúčastní trojtýždňovej rezidencie vo Varšave v júli 2023, ktorej súčasťou je špeciálne vytvorený mentoringový program, spolu s filmármi z Českej republiky, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. O udelení ceny rozhoduje Matthieu Darras, riaditeľ Pop Up Film Residency.

Ocenený projekt:
Miškov svet
dir. Daniel Rihák
prod. Martina Sakova, Daniel Rihák (What If Films)

INDUSTRY POROTA

Paolo Bertolin

Paolo Bertolin je festivalový dramaturg, kritik, producent a člen programového tímu MFF Benátky. Pracoval pre viacero medzinárodných festivalov a inštitúcie vrátane Directors’ Fortnight v Cannes, Locarno Open Doors, MFF Rotterdam, Doha Film Institute, FF Turín, MFF Bombaj, MFF Peking a MFF Bratislava. Je producentom filmov Big Father, Small Father and Other Stories (r. Phan Dang Di; 2014) a A Lullaby to the Sorrowful Mystery (r. Lav Diaz; 2016), ktoré mali premiéru v hlavnej súťaži na Berlinale. Je členom Európskej filmovej akadémie, Asia Pacific Screen Awards Academy a Film Independent.

Xavier Henry-Rashid

Xavier Henry-Rashid vedie londýnsku sales spoločnosť Film Republic, ktorá sa zameriava na svetovú kinematografiu. V jej katalógu sa nachádzajú aj filmy Čiara (2017) Petra Bebjaka a Špina (2017) Terezy Nvotovej. Xavier začínal ako fotograf a nezávislý novinár, publikoval vo Variety, Screen, Esquire a GQ. Následne pracoval na rôznych festivaloch na pozíciách od predvýberovej komisie na Sheffield Doc/Fest až po výkonného riaditeľa Filmového festivalu Raindance. Do roku 2021 bol členom rady Europa International, celoeurópskej asociácie sales agentov, je absolventom Berlin Talent Campus (dnes Berlinale Talents), Screen Institute a EAVE, je členom Európskej filmovej akadémie.

Barbara Orlicz-Szczypuła

Barbara Orlicz-Szczypuła stojí na čele programového oddelenia Krakovského filmového festivalu, jedného z najvýznamnejších festivalov v Poľsku. Vyštudovala etnológiu a kultúrnu antropológiu na Jagelovskej univerzite v Krakove, pracovala v distribučnej spoločnosti, kde mala na starosti filmové podujatia. Je prezidentkou Krakow Film Foundation a KFF Sales&Promotion, spoločnosti, ktorá predáva a prezentuje poľské dokumentárne, animované a krátke filmy. Je členkou Poľskej filmovej akadémie.