DISKUSIA

Nový riaditeľ, nové vízie Audiovizuálneho fondu

štvrtok 16. marec 2023, 13:00, kinosála SNG

Od januára tohto roku má Audiovizuálny fond nového riaditeľa. Príďte sa rozprávať s Petrom Badačom o výzvach, ktorým aktuálne čelí slovenská audiovízia, i potenciálnych zmenách vo fungovaní samotného fondu: s akými víziami prichádza, kde vidí priestor na zlepšenie a v čom sa chce inšpirovať zahraničnou skúsenosťou?
Moderuje Tomáš Hudák, vedúci Bratislava Industry Days.

MASTERCLASS

Ivo Trajkov: Storytelling Secrets Revealed

streda 15. marec 2023, 15:00, Manifest Bohéma (Hurbanovo nám. 1)
v prípade záujmu o účasť sa, prosíme, registrujte tu: https://bit.ly/420IY99
(v anglickom jazyku)

Režisér, scenárista, strihač a vyhľadávaný dramaturg Ivo Trajkov vo svojej prednáške vysvetlí, ako pri tvorbe scenára vytvoriť a ďalej rozvíjať dynamiku postáv a následne rozoberie funkčnosť onej dynamiky v rámci naratívnych prístupov.

V spolupráci s Midpoint Institute

 

Lucia Kajánková: Queer Storytelling

streda 15. marec 2023, 17:00, Manifest Bohéma (Hurbanovo nám. 1)
v prípade záujmu o účasť sa, prosíme, registrujte tu: https://bit.ly/420IY99
(v anglickom jazyku)

Scenáristka, režisérka a dramaturgička Lucia Kajánková sa bude zamýšľať nad tým, čo vlastne robí príbeh „queer“. Jej prezentácia sa tiež dotkne tém dôležitosti reprezentácie verzus tokenizmu, otázky queerbaitingu a tiež toho, kto má „právo“ rozprávať queer príbehy a prečo stále v 21. storočí vôbec potrebujeme značkovať príbehy ako queer.

V spolupráci s Midpoint Institute

 

Jim Stark: The Role of the Producer in Independent Filmmaking

piatok 17. marec 2023, 16:30, Kino Klap FTF VŠMU
(v anglickom jazyku)

Producent a scenárista Jim Stark pomohol vzniku mnohých kultových nezávislých amerických a európskych filmov, vrátane spolupráce s Jimom Jarmuschom (Tajomný vlak, Káva a cigarety, Noc na zemi), Szabolcsom Hajdu (Zázrak) alebo Corneliu Porumboiu (La Gomera). K jeho posledným projektom patril Trojuholník smútku, ktorý získal štyri Európske filmové ceny vrátane tej pre najlepší film.

V spolupráci s Visegrad Film Forum.