BRATISLAVA INDUSTRY DAYS

15. – 18. marec 2023

Bratislava Industry Days (BID) je podujatie určené predovšetkým filmovým profesionálom, ktoré sa koná v rámci Medzinárodného filmového festivalu Febiofest Bratislava. Jeho cieľom je prezentovať slovenskú kinematografiu pred medzinárodným publikom a vytvoriť väzby medzi slovenskými a medzinárodnými filmovými profesionálmi.

Hlavnou časťou BID je verejná prezentácia pripravovaných slovenských filmov Works in Progress. Tento rok sa na nej predstaví 10 projektov v rôznom štádiu vzniku – hrané, dokumentárne i animované, dlhometrážne i krátkometrážne.

Súčasťou programu sú aj diskusia s Petrom Badačom, riaditeľom Audiovizuálneho fondu, a masterclassy Iva Trajkova, Lucie Kajánkovej a Jima Starka.

Bratislava Industry Days organizuje MFF Febiofest Bratislava a Slovenský filmový ústav s podporou Audiovizuálneho fondu. Partnermi sú Midpoint Institute, Character – Film Development Association, Cineuropa, Pop Up Film Residency, Slovenská asociácia producentov v audiovízii, Slovenská národná galéria a Creative Europe Desk Slovakia.

Verejný program BID

15. marec
15:00 – Ivo Trajkov: Storytelling Secrets Revealed (masterclass), Manifest Bohéma
17:00 – Lucia Kajánková: Queer Storytelling (masterclass), Manifest Bohéma

16. marec
13:00 – Nový riaditeľ, nové vízie Audiovizuálneho fondu (diskusia), kinosála SNG

17. marec
10:00 – prezentácie Works in Progress, kinosála SNG a online
16:30 – Jim Stark: The Role of the Producer in Independent Filmmaking (masterclass), Kino Klap FTF VŠMU
19:30 – vyhlásenie cien Works in Progress spojené s projekciou filmu Poznámy z Eremocénu, kinosála SNG