WORKS IN PROGRESS

17. marec 2023

Works in Progress je verejná prezentácia pripravovaných slovenských filmov určená predovšetkým filmovým profesionálom. Po prezentácii nasledujú individuálne stretnutia so zástupcami medzinárodných festivalov, industry platforiem a sales agentov.

Tento rok sa predstaví 10 projektov s medzinárodným potenciálom určených primárne pre kiná. Vo výbere sa nachádzajú filmy v rôznom štádiu vzniku; hrané, dokumentárne i animované; dlhometrážne i krátkometrážne.

Projekty sa uchádzajú o tri ceny. Najsľubnejší projekt získa cenu Best Febio Pitch Award dotovanú sumou 3000 €, o ktorej udelení rozhoduje medzinárodná porota. Partnerská cena Cineuropa Work in Progress Award zahŕňa pravidelné pokrývanie jedného projektu portálom Cineuropa, zatiaľ čo cena Pop Up Film Residency Visegrad Award umožní jednému projektu zúčastniť sa trojtýždňovej rezidencie vo Varšave spojenej s konzultáciami.

Projekty vybrané na Works in Progress sa môžu zúčastniť tréningového programu s Danijelom Hočevarom so zameraním na prezentovanie filmu. Partnerom tréningu je Midpoint Institute a Character – Film Development Association.

Viac informácií nájdete v katalógu (pdf).

Program

Prezentácia Works in Progress sa uskutoční piatok 17. marca 2023 o 10:00 v kinosále Slovenskej národnej galérie.

Účasť na prezentácii v kinosále SNG je voľná, bez nutnosti registrácie.

Ak chcete prezentáciu sledovať online, vyplňte, prosím, tento registračný formulár.

Vyhlásenie cien Works in Progress sa uskutoční piatok 17. marca o 19:30 v kinosále SNG a bude spojené s projekciou filmu Poznámy z Eremocénu.